O nás

Jsme malá rodinná firma a zabýváme se výrobou didaktických pomůcek zejména ze dřeva. Pomůcky jsou inspirovány Montessori pedagogikou a různými metodami vycházející ze speciální pedagogiky.

Snažíme se používat přírodní materiály a materiály vhodné pro děti. Většina našich výrobků je vyráběna ručně.

Že jsou naše pomůcky testovány na dětech není v našem případě pouhým sloganem. Vše, co vyrobíme, zkoušíme na našich čtyřech dětech, různých workshopech, kroužcích a také ve škole. To nám poskytuje zpětnou vazbu, podle které můžeme vše upravit a vylepšit. Některé pomůcky vznikají i na podnět pedagogů. Samozřejmě, že jsme rádi i za podněty od Vás, zákazníků.

Kdo vše vymýšlí

Jmenuji se Hana Janošková a původně jsem učitelkou 1. stupně základní školy. Tuto práci jsem vykonávala 5 let a celou dobu jsem si uvědomovala, jak je náročné přistupovat ke všem dětem individuálně, zejména k těm se speciálními vzdělávacími potřebami.

Při rodičovské dovolené se svými čtyřmi dcerami jsem začala pracovat jako dobrovolník v mateřském centru v YMCA. Tam jsem se setkala s Montessori pedagogikou, o kterou jsem se začala intenzivně zajímat. Protože nejen vzdělávání, ale i sebevzdělávání je mým koníčkem, absolvovala jsem při rodičovské dovolené několik kurzů se zaměřením na speciální pedagogiku, Montessori a efektivní komunikaci.

Jsem certifikovaný lektor Tréninku jazykových dovedností podle Elkonina a certifikovaný terapeut Neuro-vývojové stimulace, Pohybem se učíme, absolvovala jsem kurz Efektivního rodičovství, kurzy Montessori pedagogiky pod vedením Dr. Štarkové (Aktivity každodenního života, Rozvíjení smyslů, Rozvíjení matematického myšlení – Geometrie, Rozvíjení matematického myšlení – Aritmetika I + II, Řeč, rozvoj slovní zásoby, psaní a čtení, Rozvíjení matematického myšlení – Zlomky a pojem Čas (hodiny)) a zúčastnila jsem se kurzu Respektovat a být respektován s manželi Kopřivovými.

Po přestěhování jsem při rodičovské dovolené působila jako lektor Montessori pracoven pro rodiče s dětmi a vedla jsem kroužky Elkoninovy metody – Trénink jazykových schopností. V Rodinném centru Konvička jsem pořádala workshopy s Montessori zaměřením a vedla pravidelné hudebně-pohybové setkávání rodičů a dětí. Zde jsem se pak na jeden rok stala projektovou koordinátorkou.

Nyní, po dlouhé rodičovské přestávce, jsem se vrátila do školství. Pracuji na základní škole jako učitel předmětů speciálně pedagogické péče s dětmi 1. i 2. stupně s různými speciálními vzdělávacími potřebami.

I nadále se vzdělávám v oboru, kterému se nyní věnuji a snažím se v něm rozvíjet.

Kdo vše vyrábí

Mé jméno je Martin Janoško. I když jinak pracuji v telekomunikacích, vyrábím i pomůcky pro naši firmu.

Vše začalo tím, že jsem pomáhal manželce s výrobou pomůcek pro naše děti a později pro její další aktivity. První pomoc spočívala hlavně v laminování a stříhání různých pomůcek z papíru. Protože mám rád různé technologie, zaujal mě 3D tisk. Na 3D tiskárně jsem tedy po nějaký čas vyráběl hlavně Montessori pomůcky. Ukázalo se však, že všechny nejsou dostatečně „dětem-odolné“.

Pátral jsem proto, jak vyrábět pomůcky jinak a nejlépe dřevěné. Během distanční výuky jsem si sestavil DIY laser a začal vyrábět pomůcky z topolové překližky. Postupně jsem získával zkušenosti, jak správně s laserem pracovat a jaká vylepšení přidat, abych byl s kvalitou našich výrobků spokojen a mohl je nabídnout i ostatním.

Pomůcky tedy vyřezávám, lepím, barvím a provádím jejich konečnou úpravu. Na pomůcky a výrobky, které navrhuje a kreslí moje manželka, používám i barvy a lepidla, která jsou pro takové použití vhodná.

Na starost mám také správu našeho webu a e-shopu, komunikaci se zákazníky a odesílání zásilek.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. Více informací

Ucselehce.cz se vám snažíme přizpůsobit na míru. Na základě vašeho chování na webu personalizujeme jeho obsah. Kliknutím na tlačítko "Přijímám" souhlasíte s využíváním cookies. V opačném případě můžete tyto webové stránky opustit.

Zavřít