O Montessori pracovnách

blank Montessori pracovny jsou určeny pro rodiče s dětmi od cca 1,5 let. Děti během lekce pracují s vhodnými pomůckami a materiály podle svého výběru a svým tempem. Respektují se tak individuální potřeby jednotlivých dětí vzhledem k jejich věku, zájmu, tempu a aktuálního naladění. Mají tak připravený prostor pro volné zkoumání, rozvoj hrubé i jemné motoriky, rozvoj smyslů a činnosti z oblasti praktického života.

blank Cvičení praktického života je velmi důležitý základ pro další rozvoj dítěte. Pomáhá mu vytvářet řád a pořádek. Praktické činnosti a práce se smyslovým materiálem připravují děti na další učení a trénink početních a jazykových dovedností a objevování zákonitostí a informací o světě, ve kterém žijí. Při této práci poznávají materiály, nástroje, nářadí, věci a činnosti každodenního života, které nejsou „jenom hra na něco“, ale jsou přirozené a napomáhají osvojit si dovednosti a schopnosti orientace v okolnostech skutečného života.

blank Specifické pomůcky pomáhají dětem rozvíjet a prohlubovat smyslové vnímání – zrak, sluch, hmat, čich a chuť. Procvičování a zdokonalování smyslů vede k prohlubování smyslového vnímání a vytváří pevné základy pro intelektuální růst.

blank Rodiče mají možnost získat informace o vývojových potřebách dětí a o principech Montessori pedagogiky a o tom, jak rozvíjet a přistupovat k dítěti i doma.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. Více informací

Ucselehce.cz se vám snažíme přizpůsobit na míru. Na základě vašeho chování na webu personalizujeme jeho obsah. Kliknutím na tlačítko "Přijímám" souhlasíte s využíváním cookies. V opačném případě můžete tyto webové stránky opustit.

Zavřít